Zalety banerów reklamowych zewnętrznych

5 grudnia, 2022

Zalety banerów reklamowych zewnętrznych. Reklama odgrywa ważną rolę w naszym życiu, ponieważ jest wszędzie: na ulicy, w kawiarniach, w Internecie, w parku, na stadionie, w transporcie, wyłącznie tam, gdzie współczesny człowiek stawia swoje stopy. Istnieje ogromna liczba struktur reklamowych, ale jeden z nich jest bardziej poszukiwany i odpowiedni niż reszta przedstawicieli. Banery to idealna opcja na nośnik reklamy zewnętrznej, który przyciąga uwagę potencjalnych klientów i przyczynia się do szybkiego kształtowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa, któremu dedykowane jest płótno z logo, odpowiednim tekstem i atrakcyjnym wizerunkiem. Jeśli poszukujesz niepowtarzalnych banerów reklamowych zewnętrznych podejmij współpracę z firmą PB Reklama, która zagwarantuje taki efekt dodając do niego wysoką jakość materiałów i wykonania. Ten nośniki reklamy stwarza możliwość przedstawienia Twojej firmy w sposób profesjonalny, hasła pozostaną w pamięci klientów na długi czas.  

Co to jest baner reklamowy zewnętrzny?

Ścisła definicja banera brzmi tak – jest to graficzny obraz o charakterze reklamowym. Najprościej mówiąc obraz, który powinien wzbudzić zainteresowanie potencjalnego nabywcy. W rzeczywistości baner nie jest formatem fizycznego umieszczania reklamy, ale formatem obrazu, który przekazuje przekaz reklamowy. Banery reklamowe zewnętrzne mają różne rozmiary i kształty. Mały plakat na billboardzie, zdjęcie na wielkim billboardzie w pobliżu autostrady lub na ulicy to też są banery. Obraz nanoszony jest na materiał za pomocą druku wielkoformatowego. Im większy baner, tym wyższa powinna być rozdzielczość, aby uzyskać wysokiej jakości i wyraźny obraz. Jako materiał banerowy może posłużyć wzmocnione PCV i różne rodzaje winylu. Koszt produkcji zależy od wyboru bazy.

Zadania jakie spełnia baner reklamowy zewnętrzny

Dzięki dużemu formatowi, barwnym różnorodnym obrazom oraz możliwości zaprezentowania przekazu firmy na odległość nie sposób stracić z oczu ten popularny typ konstrukcji reklamowych, który jest przeznaczony dla ogromnej, nowoczesnej publiczności, która chce otrzymać tylko to, co najlepsze. Nic dziwnego, że banery reklamowe zewnętrzne wzbudzają zainteresowanie innych, dając możliwość skorzystania z różnych rodzajów usług, które są wymienione na banerze. Reklama zewnętrzna nie wyobraża sobie swojego istnienia bez wielkoformatowych banerów o różnych kierunkach, które można zobaczyć nie tylko na ulicach i chodnikach, ale także na wystawach, w urzędach. Jakie więc zadania są przypisane do banera reklamowego zewnętrznego? Zdjęcia na banerach powinny przyciągać uwagę przechodniów. Tego rodzaju reklama jest szybko czytana przez przechodniów.

Dobry baner powinien:

  • Szybko dać ogólne wyobrażenie o firmie i charakterze jej działalności.
  • Zachęć potencjalnego nabywcę do zapoznania się z Twoją firmą.
  • Kreować pozytywny wizerunek w oczach przyszłych klientów. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć swoją grupę docelową. 
  • Poinformować klienta o kluczowych atutach Twojej firmy.

Aby osiągnąć to zadanie, projektowany jest dowolny baner zgodnie z identyfikacją wizualną firmy. Takie zadania wypełnia firma PB Reklama, która pracuje kompleksowo począwszy od stworzenia najlepszego projektu dopasowanego do potrzeb klienta po wykonanie a następnie montaż. Do produkcji banerów reklamowych zewnętrznych wykorzystywane są jedynie materiały najwyższej jakości co pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów wizualnych.

Jakie są zalety banerów reklamowych zewnętrznych?

Główną zaletą banerów reklamowych zewnętrznych jest to, że docierają one do bardzo szerokiego grona odbiorców. Baner można umieścić niemal wszędzie: na dachu, elewacji, chodniku, przystanku autobusowym i innych miejscach o dużym natężeniu ruchu. To dzięki szerokiej dystrybucji pozwalają przyciągnąć ogromną liczbę potencjalnych klientów.

Plusem jest to, że ludzie częściej zauważają reklamy zewnętrzne i angażują się w nie, podczas gdy reklamy telewizyjne są częściej oglądane ze względu na natrętność. Jeśli weźmiemy pod uwagę zasięg odbiorców, możemy wymienić kolejny plus banerów reklamowych zewnętrznych, jest to jego korzystna cena, zwłaszcza jeśli podzielimy całkowity koszt przez liczbę pozyskanych klientów.

Należy również zwrócić uwagę na zasadę częstotliwości reklam. Według niej reklama zewnętrzna długo pozostaje w jednym miejscu, dzięki czemu zapewniona jest powtarzalność kontaktu z potencjalnymi klientami. Każdego dnia przejeżdżający i przechodzących obok ludzie widzą zawsze ten sam komunikat. Nawiasem mówiąc, podświadomie sprawia też, że ludzie czują się stabilni, co czyni ich ogólnie bardziej lojalnymi wobec reklamy.

Inne zalety reklamy zewnętrznej to:

  • Możliwość przyciągnięcia odbiorców z określonego obszaru, regionu, miasta itp. Mimo dużego zasięgu reklama zewnętrzna może działać bardziej precyzyjnie. Banery można umieszczać zarówno na jednym obszarze, jak i w całym mieście lub w całym kraju.
  • Minimalny koszt jednorazowej instalacji. Mając raz opłaconą reklamę, np. wynajem miejsca na baner można uzyskać pozytywne efekty na miesiąc, dwa, a czasem znacznie dłużej.
  • Duże możliwości kreatywności. Nowoczesne technologie pozwalają reklamować towary i usługi nie tylko na tradycyjnych banerach. Oprócz nich pojawiają się reklamy z różnymi efektami optycznymi, elewacje medialne, billboardy cyfrowe.
  • Wysoka kompatybilność z innymi nośnikami reklamy. Banery reklamowe zewnętrzne z powodzeniem mogą być stosowane w połączeniu z reklamą w telewizji i radiu, w czasopismach i gazetach, a także z marketingiem internetowym.

Wszystkie rodzaje banerów reklamowych zewnętrznych mogą mieć różną wysokość i szerokość nie mówiąc już o różnorodności kolorystycznej płótna bazowego. We współczesnym świecie można zastosować każdy rodzaj banerów zewnętrznych, najważniejsze jest odpowiednie podejście i skuteczność informacji wraz z chwytliwym nagłówkiem. PB Reklama stawia na wyzwania i ma świadomość, że każdą koncepcję da się zrealizować.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie.
Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z formularza
kontaktowego


    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności