Na czym polega frezowanie CNC?

14 czerwca, 2021

Reklama to najskuteczniejszy sposób na przyciągnięcie uwagi konsumentów do towarów i usług. Narzędziami reklamowymi mogą być banery, szyldy, litery blokowe, litery wolumetryczne, płaskie układy i trójwymiarowe kształty i wiele innych. Frezowanie CNC w reklamie to obróbka skrawaniem z wykorzystaniem specjalnego plotera. Zastosowane materiały są bardzo różne, od metalu takiego jak aluminium, poprzez płyty kompozytowe np. Dibondu, Alucobondu, plexi, PCV, teflon. A także materiały drewniane i drewnopochodne, MDF itd. Co jest uzyskiwane dzięki frezowaniu CNC? Idealny i estetyczny wygląd produktu reklamowego oraz jego niezwykłą trwałość a dzięki temu możliwość wykorzystywanie przez długie lata.

Na czym polega frezowanie CNC?

Do cięcia większości materiałów reklamowych potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Ponadto w warunkach masowej produkcji nawet ręczne cięcie folii jest niepraktyczne. Jest to czasochłonne i negatywnie wpływa, na jakość pracy. Dlatego używamy do cięcia plotera CNC (dla formatu 2000 mm x 3000 mm x 200 mm), który gwarantuje dużą szybkość i większą dokładność cięcia. Możemy stwierdzić, że frezarka CNC ułatwia pracę, a czas poświęcony na wytworzenie produktu jest znacznie krótszy niż w przypadku innych maszyn.

Na czym polega frezowanie CNC? To obróbka konkretnego materiału skrawaniem z wykorzystaniem ploter CNC. Jak działa to urządzenie? Ploter podczas obracania powoduje oddzielanie konkretnej warstwy materiału na frezarce. Dzięki temu materiał, który wybrał nasz klient jest frezowany, podczas tego procesu zdejmowane są różnej grubości wióry aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Jakie są efekty frezowania CNC? Ten sposób powstawania reklamy osiąga wysoką jakość i precyzyjne wykonanie całej pracy. Dzięki tak nowoczesnym maszynom jak frezarka CNC możemy obrabiać materiały w formacie 2D, 2,5D jak również 3D. Uzyskujemy niezbędne wymiary oraz kształty z zachowaniem odpowiednich właściwości powierzchni.

Oprócz wysokiej dokładności frezowanie CNC ma inne zalety:

  • Wysoka jakość cięcia, dzięki czemu nie jest wymagana dodatkowa obróbka
  • Powtarzalność szczegółów, bez obniżenia jakości produkcji
  • Dopuszczenie do pracy materiałów podatnych na odkształcenia
  • Doskonałe odwzorowanie założeń projektu
  • Doskonała wydajność zapewniana przez wysokiej jakości nóż
  • Zredukowanie zużycia materiału, zapewnione przez dokładne określenie parametrów.

Dzięki szerokiej ofercie obróbki różnych materiałów z łatwością można zamówić u nas szyld z niestandardowym rozwiązaniem projektowym, aby kreatywnie zaprezentować swój biznes potencjalnym klientom. Produkcja reklam z wykorzystaniem frezowania CNC to najszybszy sposób na uzyskanie wymaganej liczby identycznych części. Dodatkowo sterowanie numeryczne umożliwia nam wytwarzanie produktów z dużą dokładnością dopasowującą się do układu. Duże gabaryty maszyny pozwalają na obróbkę arkuszy o różnych rozmiarach, z których można wycinać nawet drobne elementy.

Na czym polega frezowanie CNC?

Czym są frezarki CNC?

Frezarki CNC wykorzystują głównie okrągłe prowadnice liniowe z dzielonymi łożyskami tocznymi, napędy śrubowe kulkowe we wszystkich osiach. Maszyny są zmontowane w oparciu o lekką spawaną ramę. Ploter tnący CNC służy do cięcia a gotowe obrazy służą do wklejania liter, kształtów, nanoszenia napisów reklamowych itp. Narzędziem roboczym ploterów jest specjalny nóż zamocowany w uchwycie. Postępując zgodnie z poleceniami programu w komputerze, nóż szybko i dokładnie odcina wierzchnią warstwę materiału. Powierzchnia cięcia jest bardzo mała i niezwykle ostra, dzięki czemu złożoność obrazu nie stanowi problemu dla ploterów. Na takim sprzęcie bez najmniejszego błędu możemy wyciąć przedmiot o najbardziej skomplikowanym konturze.

Frezarka CNC to wszechstronne urządzenie, które pozwala na obróbkę dowolnych materiałów, które są wykorzystywane w produkcji reklamowej. Podobnie jak maszyna laserowa, zaprogramowana frezarka charakteryzuje się bardzo wysokimi wskaźnikami wydajności, w szczególności szybkością i dokładnością cięcia. Dzięki bogatemu asortymentowi narzędzi skrawających, ploter może nie tylko ciąć surowiec, ale również tworzyć na nim grawer 3D.Technika ta jest często wykorzystywana przy tworzeniu obiektów reklamowych w celu poprawy ich percepcji wizualnej. 

Jak można wykorzystać frezarkę CNC do celów reklamowych?

W naszych czasach najbardziej popularne są reklamy różnego rodzaju: reklama wewnętrzna, zewnętrzna i wiele innych. Najbardziej odpowiednią opcją jest użycie frezarki CNC do reklamy zewnętrznej, bo w XXI wieku istnieje ogromna ilość sklepów i warsztatów, które jej potrzebują. W końcu pięknie wykonany szyld nad sklepem może przyciągnąć dużą liczbę potencjalnych klientów. Takie maszyny idealnie nadają się do produkcji artykułów reklamowych, ale jednocześnie mogą wykonywać wszystkie operacje z mniejszym posuwem i usuwaniem materiału.

Wykorzystując frezowanie CNC do celów reklamowych możemy stworzyć produkty o ciekawych kształtach. A to dzięki precyzyjnemu cięciu i idealnie przygotowaną formą. Każdy oddawany klientowi projekt dopięty jest na ostatni guzik, dzięki czemu tworzymy rozmaite szyldy, banery, litery blokowe. Wykonujemy kreatywne reklamy zewnętrzne, które mogą zawierać hasło reklamowe lub logo danej firmy. Frezowanie ze skrawaniem to reklama dopasowana do potrzeb każdego klienta, który odbierając od nas produkt może uzyskać skuteczny marketing. Naszym celem jest zadbanie o każdy szczegół, co pozwala na doskonałe spersonalizowanie projektu i otrzymanie reklamy skrojonej na miarę potrzeb każdego naszego klienta.    

Porozmawiajmy o Twoim projekcie.
Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z formularza
kontaktowego


    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności