Zalety i zastosowanie kasetonów świetlnych

15 czerwca, 2021

Zalety i zastosowanie kasetonów świetlnych. Kaseton świetlny to jeden z najbardziej znanych rodzajów reklamy zewnętrznej, który na stałe wpisał się w krajobraz miast. Wieczorem to właśnie świetliste tablice informacyjne i znaki na fasadach budynków tworzą niepowtarzalny klimat miasta nocą. Jednak głównym zadaniem tego typu reklamy jest zwiększenie atrakcyjności, rozpoznawalności i popularności firmy, marki lub produktu. A sądząc po zapotrzebowaniu na te projekty, z powodzeniem radzą sobie ze swoimi celami. Nasza firma zajmuje się produkcją wszelkiego rodzaju reklamy zewnętrznej, w tym kasetonów świetlnych, z wykorzystaniem wszystkich nowoczesnych technologii.

Zastosowanie kasetonów świetlnych

Konstrukcja takich form reklamy to zazwyczaj szczelna metalowa skrzynka z przepuszczającym światło panelem przednim podświetlanym od wewnątrz.To dzięki iluminacji kasetony świetlne prezentują się tak efektownie i atrakcyjnie na dachach i elewacjach centrów handlowo-biznesowych, sklepów, kin. Jednak zakres zastosowania kasetonów na tym się nie kończy: można je zobaczyć na ulicach wzdłuż dróg i autostrad, w przejściach podziemnych, w metrze, na przystankach autobusowych, dworcach kolejowych, lotniskach itp.

Liczne znaki drogowe, nazwy ulic i numery domów to także kasetony świetlne. Wykorzystywane są, jako szyldy reklamowe na elewacjach budynków, a także do dekoracji wnętrz: witryn sklepowych, hal targowo-wystawienniczych, centrów rozrywki. Ponadto kasetony świetlne służą do celów informacyjnych. Umieszczone są na nich nazwy instytucji, tablice adresowe, znaki drogowe, znaki ewakuacji pożarowej.

Zalety kasetonów świetlnych

Podświetlane konstrukcje reklamowe mają szereg istotnych zalet w porównaniu z innymi rodzajami reklamy. Przede wszystkim ich koszt jest stosunkowo niski, pomimo tego, że mogą być używane wielokrotnie, zmieniając panel przedni lub tylko obraz na nim. Ponadto występują w wielu różnych kształtach (niekoniecznie prostokątnych). Niezwykły design pomoże zwrócić na niego znacznie większą uwagę.

Zalety i zastosowanie kasetonów świetlnych

Przede wszystkim kasetony świetlne mogą mieć jedną lub dwie powierzchnie reklamowe. W modelach jednostronnych tylko jeden panel służy do umieszczenia obrazu reklamowego, natomiast okablowanie i osprzęt montuje się na panelu tylnym. Kasetony te umieszczane są na elewacjach i ścianach. W modelach dwustronnych osprzęt elektryczny montowany jest wewnątrz konstrukcji na specjalnych szynach. Produkty takie montowane są na elewacjach za pomocą wsporników i stanowią osobne formy reklamowe. Kasetony świetlne mogą mieć dowolny kształt – okrągłe, trójkątne, owalne itp. Takie opcje są szczególnie pożądane wśród znanych firm, które chcą zaimplementować swoje logo za jego pomocą.

Dlaczego kasetony świetlne są najczęściej poszukiwaną formą reklamy?

We współczesnym świecie istnieje ogromna liczba różnych środków reklamy wewnętrznej i zewnętrznej, wśród których szczególnie poszukiwane są kasetony świetlne. Zakres zastosowania takich konstrukcji jest bardzo szeroki.

Popularność kasetonów świetlnych to:

  • Atrakcyjność wizualna.Takie produkty oświetleniowe są zawsze widoczne zarówno w nocy (dzięki iluminacji), jak i w dzień (dzięki nowoczesnemu wzornictwu i wysokiej jakości materiałom okładzinowym).
  • Dość niski koszt i szybki czas produkcji. Pomimo tego, że wygląd kasetonów bardzo przypomina litery przestrzenne, to jednak kasetony różnią się od nich tym, że praktycznie nie zawierają małych elementów w swoim projekcie, a zatem ich produkcja zajmuje znacznie mniej czasu i wysiłku.
  • Łatwość konserwacji. Pielęgnacja kasetonów jest bardzo łatwa, ponieważ wystarczy je regularnie myć. Ponadto w razie potrzeby materiał okładzinowy można łatwo wymienić na nowy, co nada strukturze reklamy świeży wygląd.
  • Łatwość instalacji. Montaż kasetonów świetlnych zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz jest bardzo prosty.
  • Kasetony harmonijnie łączą się z różnymi znakami, banerami, standami, banerami i tabliczkami.
  • Trwałość i długa żywotność. Dzięki profesjonalnemu montażowi, a także regularnej konserwacji, mogą przetrwać kilka lat, zachowując przy tym swoje pierwotne piękno i atrakcyjność.

Posiadamy doświadczenie w produkcji takich form reklamy i możemy wykonać kasetony świetlne w dowolnym kształcie i kolorystyce. Wykorzystując nasze produkty, jako reklamę konkretnego produktu, każdy przedsiębiorca może być pewien ich skuteczności, niezawodności i atrakcyjności.

Formy podświetlenia kasetonów

Stworzenie oświetlenia w kasetonach to jeden z najważniejszych elementów produkcji i montażu. Podświetlenie, w zależności od lokalizacji, może być przednie (za panelem przednim) i końcowe (na panelach bocznych). Jako źródła światła do kasetonów stosuje się świetlówki, neony (lub lampy gazowe), diody LED. Diody LED są dziś uważane za najlepsze rozwiązanie, zużywają bardzo mało energii, wytrzymują długie użytkowanie. Diody LED są obecnie najbardziej energooszczędnym źródłem światła dostępnym na rynku. Ze względu na niski pobór mocy koszty ich instalacji szybko zwracają się w trakcie eksploatacji.

Ze względu na szeroki wachlarz możliwości, produkujemy nowoczesne kasetony dla każdego klienta. W naszej firmie można zamówić kasetony świetlne informacyjne i reklamowe wykonane z różnych materiałów. Wykonujemy konstrukcje z tworzyw sztucznych PCV, aluminium. Aby wyglądały oryginalnie, można zamówić kasetony wykonane z materiałów kompozytowych. Dzięki gładkiej powierzchni, wytrzymałości i elastyczności kompozytu możliwe jest tworzenie z niego struktur z trójwymiarowymi literami, intarsją oraz efektem podświetlenia.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie.
Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z formularza
kontaktowego


    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności