Kasetony świetlne - najlepsza forma reklamy

2 lutego, 2023

Kasetony świetlne – najlepsza forma reklamy. Kasetony świetlne to trójwymiarowa konstrukcja reklamowa, która znajduje zastosowanie w reklamie zewnętrznej i wewnętrznej. Pomaga zwiększyć rozpoznawalność marki, a także atrakcyjność wytwarzanych przez nią produktów. Konstrukcja kasetonów świetlnych stanowi podstawę korporacyjnych projektów elewacji budynków, wykorzystywane są również jako oznaczenia wnętrz. We współczesnych miastach pełnią również funkcję dekoracyjną, zdobiąc i oświetlając ulice nocą. Ponadto napisy wydrukowane na przedniej powierzchni są dobrze widoczne o każdej porze dnia. Wysokiej jakości kasetony świetlne produkuje firma PB Reklama, która zapewnia nietuzinkowe rozwiązania, dające możliwość zaprezentowania swojej działalności w najkorzystniejszy sposób.

Kasetony świetlne – najlepsza forma reklamy

Od dawna wiadomo, że aby wypromować produkt lub usługę, nie można obejść się bez reklamy.To ona jest elementem napędowym marketingu. Istnieje dość duża różnorodność rodzajów reklamy, ale to kaseton świetlny odgrywa najbardziej znaczącą rolę. Może być wykorzystywany zarówno do reklamy krótkookresowej, jak i do stałego użytkowania. Kasetony świetlne można zamocować na ścianach, sufitach, a także zamontować za pomocą wsporników i stojaków. Konstrukcja kasetonów reklamowych może być bardzo różna, dlatego produkty te cieszą się tak dużą popularnością. Firma PB Reklama oferuje wszechstronną usługę począwszy od projektowania i wytwarzania kasetonów świetlnych po ich profesjonalny montaż.

Zakres kasetonów świetlnych jest dość obszerny, są one zamawiane przez:

 • Sklepy, centra handlowe.
 • Producentów produktów konsumpcyjnych.
 • Firmy zajmujące się dystrybucją filmów.
 • Władze miejskie.
 • Placówki rozrywkowe.
 • Placówki gastronomiczne. Tutaj niektóre typy kasetonów są używane jako jasne menu.

Dlaczego kasetony reklamowe? Współczesny biznes ma dziś dość poważną konkurencję, zwłaszcza w handlu. A zatem, aby skutecznie się rozwijać, potrzebna jest dobra i wysokiej jakości reklama. Obecnie oferowana jest dość szeroka gama różnego rodzaju tego typu reklam, jednak bardzo dużą popularnością cieszą się kasetony świetlne. Ogólnie rzecz biorąc, kasetony są bardzo poszukiwane, ponieważ są w stanie reklamować produkty przez całą dobę, przyciągając uwagę docelowych odbiorców w dzień i w nocy.

Rodzaje kasetonów świetlnych

W zależności od przeznaczenia i sposobu mocowania można wyróżnić następujące rodzaje kasetonów świetlnych:

 • Naścienne, stosowane w pomieszczeniach. Rozmiary kasetonów w tym przypadku będą niewielkie, schematy, plany, ogłoszenia, harmonogramy umieszcza się zwykle na ich powierzchni.
 • Tablice menu umieszczone w strefach przyjmowania zamówień od klientów.
 • Kasetony podłogowe znajdują również zastosowanie w reklamie wnętrz, mają niewielkie gabaryty.
 • Elewacyjne świecące znaki, które montuje się nad wejściem do kawiarni, sklepu, klubu sportowego w celu przyciągnięcia uwagi potencjalnych gości.

Jakie są najlepsze materiały na kasetony świetlne?

Rama tej konstrukcji reklamowej może być wykonana z następujących materiałów:

 • Aluminium. W takim przypadku kaseton będzie mocny, lekki (niezależnie od wymiarów). Aluminium można pomalować na dowolny kolor.
 • PCV to plastik. W takim przypadku można dużo zaoszczędzić (plastik jest najtańszym materiałem), jednak rozmiar konstrukcji nie może przekraczać 2×4 metry. Kształt ramy może być dowolny, ponieważ tworzywo sztuczne staje się bardzo plastyczne po podgrzaniu.
 • Metal. Jest to najdroższa wersja ramy, ale jednocześnie najbardziej niezawodna i trwała. Z metalu można tworzyć nawet najbardziej masywne konstrukcje. W tym przypadku rama jest zwykle wykonana z rury profilowej, a boczne powierzchnie są osłonięte blachą stalową ocynkowaną, na którą nakładana jest powłoka antykorozyjna.

Zalety kasetonów świetlnych reklamowych

Reklama świetlna zyskuje coraz większą popularność we współczesnym świecie. Oczywiście reklama świetlna przyciąga znacznie większą liczbę osób niż zwykłe szyldy. Taka reklama ma wiele zalet, z których główną jest oczywiście całodobowe oświetlenie. Nawet w nocy przyciągnie ogromną liczbę potencjalnych konsumentów. Innymi słowy reklamy podświetlane są w stanie przekazać kupującemu znacznie więcej informacji niż reklamy nieoświetlone.

Kasetony świetlne mogą różnić się wyglądem, konstrukcją, kolorem, sposobem podświetlenia i sposobem umieszczenia. Opracowanie i stworzenie reklamy świetlnej wymagają wysokiego profesjonalizmu oraz dostępności zaplecza technologicznego, doświadczonych specjalistów oraz najnowocześniejszego sprzętu.

Zalety kasetonów świetlnych można docenić od razu po ich zamontowaniu.

Jest ich całkiem sporo, więc wymienimy tylko te najbardziej podstawowe:

 • Długa żywotność bez utraty reprezentacyjnego wyglądu, ponieważ mają doskonałą odporność na agresywne wpływy środowiska.
 • Możliwość zamówienia kasetonu o dowolnym kształcie i rozmiarze (do kilku metrów).
 • Łatwość instalacji.
 • Możliwość zamiany obrazu na inny, uzupełnienia go o część tekstową. Można to zrobić z prawie każdym podświetlanym kasetonie reklamowym.
 • Oświetlenie kasetonu przyczynia się do aktywnego przyciągania i utrzymywania uwagi o każdej porze dnia.
 • Przystępny koszt gotowej konstrukcji.

Kasetony świetlne można wykorzystać, aby pozyskać nowych klientów, zwiększyć świadomość marki, a co za tym idzie osiągnąć nowy poziom dochodów. Główne cechy tego projektu to jasna wizualna transmisja niezbędnych informacji przez całą dobę dzięki podświetleniu LED.  Ogólnie rzecz biorąc, taki kaseton świetlny to mały korpus o dowolnym kształcie, na którym następnie umieszcza się kilka paneli akrylowych, aby przepuszczały jasne światło. Decydując się na zakup kasetonu reklamowego lub jako nośnik informacji dla klientów, należy starannie wybrać typ najbardziej odpowiedni do celu jego zastosowania. 

Porozmawiajmy o Twoim projekcie.
Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z formularza
kontaktowego


  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności