Kasetony reklamowe - co to jest?

1 sierpnia, 2022

Kasetony reklamowe – co to jest? Kasetony reklamowe spotykamy na co dzień, choć w większości przypadków nie wiemy, że taką właśnie nazwę noszą. Najpopularniejsze są obecnie kasetony reklamowe trójwymiarowe, które w bardzo prosty sposób przykuwają uwagę klienta. Czym dokładnie są kasetony reklamowe i jak wykorzystać je w promowaniu firmy?

Czym są kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe to nic innego, jak jednostronne lub dwustronne tablice, przedstawiające konkretny napis bądź obraz. Tradycyjne kasetony zawierają wyłącznie nazwę firmy, ewentualnie także jej logo. Jeśli możemy na nich znaleźć dodatkowe informacje, zyskują miano banerów reklamowych. Kasetony reklamowe spotykamy na co dzień, na przykład nad wejściem do sklepu i przy supermarketach. Znajduje się na nich nazwa obiektu – na przykład sklepu czy punktu usługowego. Czasami kasetony reklamowe nazywane są też szyldami – jest to nieprofesjonalna, lecz często spotykana w języku potocznym nazwa. Kasetony mogą różnić się między sobą materiałem, z którego zostaną wykonane. Co zauważalne na pierwszy rzut oka, kaseton różni się od innego także wielkością. Te, które widzimy nad hipermarketami, są naprawdę imponujących rozmiarów, podczas gdy kasetony spotykane na przykład przy wejściu do małych sklepików są stosunkowo niewielkie. Dodatkowo kaseton może być podświetlany, jeśli ma on być dobrze widoczny także po zmroku. Jest to jednak opcja, na którą nie decyduje się każdy przedsiębiorca. 

Rodzaje kasetonów reklamowych

Wyróżnić możemy kilka rodzajów kasetonów reklamowych. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim modele jednostronne oraz dwustronne. Modele jednostronne przytwierdzamy równolegle do ściany lub pod kątem prostym do niej. Tymczasem modele dwustronne montujemy na haczykach czy wysięgnikach. Ze względu na to, iż grafika lub tekst widoczne są po obu stronach, żadna z nich nie może zostać zakryta. Kasetony dzielą się też na podświetlane oraz niepodświetlane. Kasetony reklamowe niepodświetlane są tańszym rozwiązaniem, jednak nie są widoczne w nocy, nie przykuwają też tak dużej uwagi w ciągu dnia. Tymczasem kasetony podświetlane są o wiele bardziej efektowne i pozwalają zainteresować klienta nawet w momencie, gdy dany sklep czy punkt usługowy są już zamknięte. Nie ulega wątpliwości, że obecnie największą popularnością cieszą się właśnie kasetony podświetlane. Przechadzając się ulicą, przy której znajduje się wiele punktów z tego typu reklamą, może poczuć się jak w wielkim mieście. Wreszcie kasetony możemy podzielić na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, montuje się wewnątrz budynku. Nie muszą być one wykonane z tak solidnych materiałów, jak kasetony zewnętrzne, gdyż nie są narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Do produkcji kasetonów reklamowych najczęściej używa się materiałów, takich jak pleksi, metal czy dibond.

Dlaczego warto zainwestować w kasetony reklamowe?

Trudno dziś wyobrazić sobie sklep czy punkt handlowy bez „szyldu”, czyli kasetonu reklamowego. Przykuwa on uwagę, informując jednocześnie klientów o istniejącym w danym miejscu obiekcie. Tradycyjne szyldy reklamowe nie sprawdzają się dziś tak dobrze, jak kasetony. Świadczą one o nowoczesnym podejściu i wyczuciu estetyki. Co ciekawe, zakup kasetonów nie wiąże się z wysokimi kosztami. Ponadto, inwestycja ma charakter jednorazowy – po pewnym czasie z pewnością zacznie się zwracać, choć oczywiście trudno będzie określić to w konkretnych liczbach. Ponadto, kasetony reklamowe stanowią bardzo dobry sposób na promocję firmy nie tylko przy jej siedzibie, ale również na zewnątrz. Mowa tutaj głównie o kasetonach wiszących, które mogą informować potencjalnych klientów o tym, że dany punkt znajduje się w pewnej odległości od miejsca, w którym obecnie przebywają. 

Konserwacja i wymiana kasetonów reklamowych

Czy kasetony reklamowe trzeba odpowiednio konserwować bądź wymieniać co jakiś czas? Kasetony reklamowe, w szczególności zewnętrzne, kumulują na sobie różnego rodzaju zanieczyszczenia, których od czasu do czasu musimy się pozbyć. W tym celu sięgnijmy po wilgotną szmatkę i przetrzyjmy kaseton, jednocześnie nie zalewając go wodą. Możemy także wybrać specjalistyczne produkty do czyszczenia kasetonów. Co jakiś czas będziemy też musieli wymienić stare kasetony na nowe, niemniej jednak pocieszający jest fakt, iż ich żywotność jest naprawdę długa. Dobrej jakości kasetony posłużą nam nawet przez 5-10 lat. po tym czasie zwykle musimy je wymienić, zwłaszcza jeśli chodzi o kasetony zewnętrzne. Z oczywistych względów wymianie podlegają również kasetony, które nie są już aktualne, na przykład ze względu na zmianę logo firmy czy drobną zmianę w nazwie. Niemniej jednak koszty związane z nagłą wymianą kasetonu musimy wziąć pod uwagę, zmieniając logo firmowe czy korygując nazwę przedsiębiorstwa. Ze względu na to, że na kasetonach zwykle nie umieszczamy innych informacji, nie musimy ich zmieniać na przykład w momencie, gdy przenosimy działalność w inne miejsce. Kaseton możemy bowiem zdemontować i zamontować tam, gdzie od teraz będziemy prowadzić naszą firmę. 

Porozmawiajmy o Twoim projekcie.
Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z formularza
kontaktowego


    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności