Jak zamontować litery przestrzenne?

9 listopada, 2021

Jak zamontować litery przestrzenne? Litery przestrzenne to wszechstronny sposób na stworzenie chwytliwego i zapadającego w pamięć znaku. Różnorodność kształtów, metod oświetlenia, materiałów i technologii wytwarzania daje ogromne możliwości tworzenia niepowtarzalnych projektów. Producent liter wolumetrycznych zapewnia również unikalny projekt w oparciu o charakterystykę firmy lub wydarzenia, a także preferencji. Po czym specjaliści zajmują się produkcją i montażem reklamy wewnętrznej lub zewnętrznej.

Rodzaje i konstrukcje liter przestrzennych

Litery przestrzenne bez podświetlenia na uchwytach mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej, aluminium. Efektownie prezentują się w oświetlonych pomieszczeniach i rzadko są wykorzystywane w reklamie zewnętrznej. Montaż możliwy na zdalnych uchwytach lub taśmie dwustronnej.To świetne rozwiązanie do dekoracji wnętrz.

Litery przestrzenne z podświetleniem wewnętrznym

Są to litery podświetlane wyłącznie z przodu, o niepowtarzalnym kształcie. Najczęściej produkcję tego typu liter zleca się na szyldy z nazwami firm i sklepów. Mocowanie takich liter jest możliwe na metalowej ramie lub podłożu kompozytowym.

Litery reklamowe przestrzenne z podświetleniem bocznym i przednim

Są to litery podświetlane z przodu i z boków, o niepowtarzalnym kształcie z wykorzystaniem podświetlenia LED. Mocowanie takich liter jest możliwe na metalowej ramie lub podłożu kompozytowym.

Litery przestrzenne reklamowe z konturem

Ten rodzaj liter wykonywany jest z PCV, plexi. Same litery nie są przezroczyste, podświetlenie tworzy poświatę wokół. Efekt ten jest zwykle nazywany konturem.

Litery 3D z otwartym podświetleniem

Z powodzeniem wykorzystywane są do instalacji dachowych.

Zalety montowania liter przestrzennych

Wśród zalet stosowania liter i cyfr przestrzennych jako reklamy wewnętrznej i zewnętrznej oraz elementów dekoracyjnych można wyróżnić:

 • Wysoka czytelność. Po prostu nie można nie zobaczyć takiego znaku. Zwłaszcza jeśli zainstaluje się oświetlenie świetlne (dzięki temu litery będą widoczne nawet w ciemności). Dzięki temu taka reklama przyciągnie uwagę gości lub potencjalnych klientów.
 • Oryginalny wygląd.Takie projekty wyglądają bardzo stylowo i nietypowo.
 • Trwałość. Gotowe konstrukcje posłużą przez długi czas, zachowując przy tym swoją atrakcyjność i funkcjonalność.

Dlaczego warto zamontować litery przestrzenne z podświetleniem?

Wolumetryczne litery świetlne to wszechstronny sposób na przyciągnięcie uwagi.Takie elementy mogą być wykorzystywane zarówno jako reklama zewnętrzna, jak i do dekoracji wnętrz lokali.

Wśród zalet używania liter przestrzennych LED są:

 • Atrakcyjny design. Takie produkty przyciągają uwagę nawet z dość dużej odległości. Jednocześnie wyglądają bardzo stylowo i oryginalnie. Ponadto napisy będzie można dostrzec nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach lub nocą na ulicy.
 • Rentowność. Koszt liter świetlnych jest dość niski.
 • Szerokie możliwości projektowe. Litery projektowane są indywidualnie. Doświadczeni specjaliści mogą wykonać elementy o dowolnym kształcie i rozmiarze.
 • Bezpieczeństwo. Do produkcji liter wykorzystywane są wysokiej jakości materiały. Dzięki temu gotowe elementy są odporne na ciepło, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Jak zamontować litery przestrzenne na zewnątrz?

Zamawiając wykonanie liter przestrzennych można skorzystać także z innych usług a mianowicie: zaplanowania, wykonania i montażu gotowej konstrukcji. Montaż realizowany jest przez doświadczonych specjalistów, którzy wykonują prace zgodnie z przyjętymi normami. Wszystko zależy od wysokości, miejsca mocowania i narażenia na obciążenia wiatrem. Czasami wymagane jest zaangażowanie specjalnego sprzętu.

Zanim rozpocznie się montaż dużych liter, opracowuje się i omawia rozwiązania, trudne punkty i dodatkowe mocowania. Prace na wysokości wykonywane są przez osoby posiadające zezwolenia. Najczęściej zawodowo zajmujące się alpinizmem przemysłowym. Pozwala to na instalację liter przestrzennych w najtrudniejszych miejscach. Specjaliści używają mocnych elementów złącznych. W instalację zaangażowany jest niezbędny sprzęt: podnośniki koszowe, drabiny i windy. Za pomocą tych urządzeń możliwe jest mocowanie i demontaż. Instalacja reklamy na elewacji czy też dachu budynku wymaga zezwolenia, w przypadku jego braku może zostać nałożona kara pieniężna.  

Jak zamontować litery przestrzenne 3D wewnątrz budynku?

Montaż liter przestrzennych w pomieszczeniu z takich materiałów jak PCV i pleksi jest łatwy do wykonania. Przed rozpoczęciem procedury trzeba zaopatrzyć się w klej odpowiadającym wymogom instalowania liter 3D. Od jego jakości zależy trwałość liter i czas ich utrzymywania się na ścianie.

Czym powinien wyróżniać się klej do montażu liter przestrzennych?

 • Wodoodpornością.
 • Trwałością.
 • Elastycznością.
 • Bezpieczeństwem dla zdrowia.

Aby uzyskać dobry efekt montażu liter przestrzennych należy oczyścić ścianę z zabrudzeń a następnie ją odtłuścić. Klej trzeba nanieść na literę, wyciskając po kilka kropli obok siebie. Następnie literę przycisnąć do ściany i po dopiero kilku godzinach można sprawdzić, czy klejenie przebiegło prawidłowo. Do klejenia liter najlepszą są gładkie powierzchnie i ściany pokryte farbą. Jeżeli montaż ma się odbyć na zewnątrz najlepiej wykorzystać litery z plexi, które są odporne na warunki środowiskowe. Instalowanie liter przestrzennych świetnie sprawdza się w salonie, pokoju dla dzieci, biurze.     

Porozmawiajmy o Twoim projekcie.
Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z formularza
kontaktowego


  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności