Baner - gdzie kupić?

2 marca, 2022

Baner – gdzie kupić? Banery reklamowy stają się coraz bardziej popularne. Powód jest jeden – mają po prostu naprawdę sporo zalet. Zainteresowane osoby mogą kupić baneru w różnych wielkościach, jak i wykonane na podłożach różnego typu. Poza tym banery są estetyczne, trwałe oraz sprawdzają się na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Pozostaje jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Mowa o cenie. Czy musimy się liczyć z dużym wydatkiem? Sprawdźmy wszelkie wątpliwości. 

Czym są banery reklamowe?

Banery reklamowe są jedną z wykorzystywanych najczęściej form outdoorowej reklamy. Ich popularność, jak i częste stosowanie wynika z samego faktu, że stanowią one naprawdę skuteczną metodą, jeśli chodzi o promowanie produktów oraz usług w uczęszczanych często przestrzeniach. Jest to łatwy i tani stosunkowo sposobów dotarcia do bardzo szerokiej grupy klientów potencjalnych, za którego sprawą rozpoznawalność naszego biznesu może bardzo szybko wzrosnąć.

Czy banery reklamowe to spory wydatek?

Aby określić cenę banerów reklamowych, musimy się dowiedzieć, od czego ona zależy. Czynnikiem głównym jest na pewno sama wielkość baneru. Banery możemy zakupić o przeróżnych wielkościach. Trzeba tutaj dodać, że teoretycznie większe banery są droższe, ale gdy pod uwagę weźmiemy cenę za metr kwadratowy, zakup nieco większego baneru może się okazać znacznie korzystniejszy.

Cena będzie się także różniła w zależności od tego, czy się zdecydujemy na zadruk jednostronny, czy też dwustronny. Drukowany jednostronnie baner reklamowy o wymiarach 200 x 100 centymetrów to koszt 45 złotych netto. Z kolei baner dwustronnie drukowany to koszt około stu pięćdziesięciu złotych.

Istotny jest także materiał, z którego nasz baner będzie wykonany. Nie bez znaczenia jest oczkowanie. Zależnie od wszelkich preferencji można zakupić baner z oczkowaniem lub też bez. Banery, które są oczkowane, są droższe o nieco trzydzieści złotych. Zdarza się jednak, że cena za oczkowany baner i ten bez oczek jest identyczna.

Jeśli chodzi o projekt, to możemy go przygotować samodzielnie, ale możemy go także zlecić firmie. W przypadku prostych i raczej nieskomplikowanych projektów będzie to koszt około czterdziestu złotych.

Gdzie można kupić banery reklamowe?

Wiemy już od czego, jest zależna cena baneru reklamowego. Teraz chętnie się dowiemy, gdzie możemy kupić banery reklamowe. Możliwości jest kilka. Zacznijmy od tego, że możemy kupić banery reklamowe nowe i używane. Te pierwsze zamawiamy najczęściej na specjalne zamówienie w agencjach reklamowych oraz w drukarniach. Znajdziemy agencje reklamowe oraz nowoczesne drukarnie w formie stacjonarnej, jak i w formie internetowej. To od nas zależy, na jaką formę współpracy się zdecydujemy.

Spersonalizowanych banerów reklamowych nie jesteśmy w stanie zamówić w formie używanej. Jest to po prostu niemożliwe. Najczęściej używane banery reklamowy, to banery ogólne, w typie „Kupię działkę”, „Sprzedam mieszkanie”, czy też „Skup nieruchomości”. Takie banery są najtańsze.

Gdzie najlepiej umieszczać banery reklamy?

Gdy już mamy swoje banery reklamowe, to musimy się zastanowić gdzie je umieścić. Zależy nam na tym, aby reklama była rzeczywiście skuteczna. Najczęstsze miejsca do montażu to siedziba firmy, własna posesja, cudzy teren, okolice dróg ruchliwych oraz innego rodzaju elementy infrastruktury miejskiej.

Najprostszym sposobem jest umieszczenie baneru reklamowego na swojej własnej posesji. Nie potrzebujemy kompletnie żadnych zezwoleń. Ważne jest jednak to, aby umieszczony baner nie oddziaływał negatywnie na obszar z nim sąsiadujący. 

Aby ze swoją reklamą wejść na cudzy teren, to musimy mieć specjalne pozwolenie właściciela posesji. Często się w tym celu spisuje umowę cywilno-prawną. Może się okazać, że opcja ta jest stosunkowo droga. Jednak, gdy miejsce jest naprawdę dobre, to inwestycja może się nam zwrócić i to z nawiązką. Podstawa efektywności reklamy banerowej to jej montaż w widocznym oraz ruchliwym miejscu. W innym wypadku po prostu traci sens.

Bardzo dobrym pomysłem jest umiejscowienie reklamowych banerów przy bardzo ruchliwych ulicach oraz drogach. Jednak tutaj musimy się liczyć z niektórymi ograniczeniami, które wynikają z przepisów o ruchu drogowym. Dotyczy to konieczności spełnienia wszelkich wymaganych norm, jeśli chodzi o wymiary reklamy, czy też rodzaju samej w sobie konstrukcji, na której taki baner jest zamontowany. Jednak gdy wszelkie normy zostaną już spełnione, to zawieszenie baneru reklamowego w takim miejscu zaowocuje bardzo dużym wzrostem rozpoznawalności naszej firmy oraz przez nią oferowanych usług i produktów. 

Ostatnia z wybieranych najczęściej opcji, jeśli chodzi o montaż baneru to fasada budynku. W tym wypadku należy się liczyć z przestrzeganiem prawa miejscowego, które jest wyznaczane przez samorządy krajobrazowej uchwały. Zresztą to dotyczy nie tylko samego w sobie montażu baneru na budynkach, ale także na innego rodzaju elementach miejskiej infrastruktury. Mowa o mostach, ogrodzeniach, płotach oraz tunelach.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie.
Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z formularza
kontaktowego


    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności